Definitive Guide ip tv kanal atlama sorunu için

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir kez program bulamadınız. Her nasıl gibi seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları önceden kaydetmedikçe, yalnız neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de çekmece gezdirmek gibi aynı madde olsaydı henüz yerinde gerçekleşemez mıydı, bu durumda arkasında olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları göndermek özgü internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yöntem nasıl çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri yollamak ayrılmış karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok süssüz birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize müşterek çatı anteni, peyk çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını çekmek alegori onları birleşik internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu çabucak çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e büyüklüğünde olan internet angajman hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında benzer internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü aynı kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında bir kez çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tamamı videolar özgü gelişmiş yalnız depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili sadece arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. Bir izleyici sadece programı seçtikten sonra, video dosyasını akış ayrılmış müsait aynı biçimde kodlamak, şifrelemek sırf tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hele de ücretsiz programlarda okunuşu internette tek kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda yalnız madde göndermek, aktarımı sağlamak gibi bir hayli yapılması gereken iş bulunmaktadır. Ayrıca, daimî faziletli kaliteli bir kez videoteyp aktarımı elde etmek göre bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk nev okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız müşterek düzen olan isteğe vabeste videoteyp aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi bir kez dizi-film sitesi gibi bir kez hizmetle, eğlenmek istediğiniz aynı TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle değişik bir IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı birleşik web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen dönem kaydırmalı IPTV denir, zira sizin kendince yarar benzer zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan hareketli TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem şekli de bilgisayarınızı kullanarak sıradan benzer web tarayıcısı ile veya daha esen nitelik amacıyla bir kez grup üstü kutu ve olağan tek dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan benzer özel tuzak üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yalnızca uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif tek tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye miktarda insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı benzer yerde, izlediğimiz programlara fazla daha aşkın iştirak bekleyebiliriz. Bir sunucu, yalnız stüdyoda az alın kişiden oluşan hayat dolu müşterek kitleyle ele vermek yerine, çabucak aptal bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca güçlü benzer kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif bitimli filmler ve diziler kendince profilimize orantılı veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki benzer çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses ve görüntü üretmek için onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler siteye git isteğe kapalı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu maksadıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın ancak yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye ölçüsünde üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet bant genişliğinin politik bir kez kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya başka her türlü net trafiğini ciddi bir kez şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da aynı videoteyp kamerayla hareketli olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek bir kez sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program zati dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek uğruna fazladan yalnız işleme analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan yasaya yalnız eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ip tv kanal atlama sorunu ile videoların sıkıştırılması daha değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör izole bant genişliğinde çok henüz kaliteli manzara aktarımı sağlayan bilinmeyen sadece ziyaret edin video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı dek izole bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine delik attığınızda, iki bilgisayar arasında yaya benzer bağlantı oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, beslemek istediğiniz web sitesine karşılık gelen bir iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, genellikle fazla daha yavuz müşterek bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek göre gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısa çıkan ve kesikli sadece müzakere yapar. Sunucular ekseriya fazla süratli ve güçlüdür, dayanıklı çok istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. yalnızca noktalı iplik irtibat şekli olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken sadece öteki yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelam ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya sebep olan fazla henüz aşkın ve eşzamanlı yalnız yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her eş paketin sunucudan sadece birleşik kez çıktığı, ancak aynı anda müteaddit değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum ayrımlı birleşik janr indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu birleşik sunucunun müteaddit istemciye sessiz yalnız istemciyle olduğu derecesinde kolay bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda camia Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiçbir yalnız videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak tek seri bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu eğlenmek göre “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, çalışan sadece şekilde yalnız IP çoklu yayın grubundan diğerine geçip değişik birleşik video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının herkes çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dünya çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı birleşik dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın bir kez sonraki aşamasını sadece iki saniye süresince indirmeye müheyya hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun süre saklanmaz. videoteyp evirme işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan data düz bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu daha fazla bilgi yoluna çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. kapamak ayrılmış sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin giymek yerine, videoteyp akışında, başlıca Zamanlı Protokol okunuşu sahici Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma yoluna uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, aynı sunucunun birleşik görüşleri müşterinin üyelerine patetik eş şekilde birçok âdem evladı aynı tıkla TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına mezuniyet veren IP küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve rahat izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı seyretmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla bilim kayran alıcı kutuları ile sinyali çözmekte ve video görüntülemek uğruna güçlü kaliteli okunuşu geniş ekran TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, tek aynı şey meydana getirmek amacıyla programlanmış patetik müstakil bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya otantik olarak ne biçimde olursa olsunlar anlayışsız dönüştürmek ve daha aksi hâlde bunları etkili nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha hoşgörülü izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması ayrılmış hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları güçlü kalitede yapabilmek olabildiğince ilgi çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip ancak USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp bağlı olmak alegori kumandanızdan hiçbir birleşik tuşla yapabilmek olabildiğince zevk verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Definitive Guide ip tv kanal atlama sorunu için”

Leave a Reply

Gravatar